top of page

PLA NEDİR?

Güncelleme tarihi: 11 Ara 2020


PLA Genellikle Mısır Nişastası Veya Şeker Kamışından Üretilir

Daha çok PLA olarak bilinen Polilaktik Asit, yenilenebilir kaynaklardan yapılan bir polimerdir. Petrol bazlı diğer termoplastiklerin aksine, PLA’nın üretiminde kullanılan hammaddelerin bazıları mısır nişastası, tapiyoka kökleri veya şeker kamışını içerir. Bununla birlikte, özellikleri sektördeki diğer plastiklerle karşılaştırılabilir.


ÜRETİM

PLA, mısır nişastası veya şeker kamışı gibi bir karbonhidrat kaynağının kontrollü koşulları altında fermantasyon yoluyla üretilen bir polyesterdir.
PLA biyolojik bazlıdır ve biyolojik olarak parçalanabilir. Bunlar, özellikle birinin otomatik olarak diğerini ima etmediğini düşünürsek, en göze çarpan özelliklerdir. Biyo bazlı olması, malzemenin biyokütleden elde edildiğini gösterir. Biyolojik olarak parçalanabilen PLA, su, karbondioksit ve kompozit gibi doğal malzemeye dönüşür. Bu işlem, ortamdaki mikroorganizmalar tarafından yürütülür ve büyük ölçüde sıcaklık ve nem gibi koşullara bağlıdır.


Sınırlı kullanılabilirliğe sahip olan petrol bazlı plastiklerle keskin bir tezat oluşturan yenilenebilir kaynaklardan elde edilir. Oksitlendiğinde zehirli dumanlar salmaz.


PLA plastiği, Amerika Birleşik Devletleri Gıda ve İlaç Dairesi tarafından güvenli olarak kabul edilmektedir. Ek olarak, tüm gıda paketleme uygulamaları için güvenlidir. Kullanılan boyarmaddelerin hepsi gıda boyasından elde edilmektedir.


13 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

MADDE 1- TARAFLAR SATICI Ticari Ünvanı : Mehmet ÇALIŞKAN Adresi : 50. Yıl Mahallesi 2776 Sokak No:12 Yenişehir/Mersin Telefon : 05376253385 E-mail : minimalamba@hotmail.com ALICI Adı Soyadı : Adresi

MADDE 1 SÖZLEŞMENİN TARAFLARI SATICI: Minimalamba Adresi: 50. Yıl Mahallesi 2776 Sokak No:12 Yenişehir/Mersin Tel.: 0537 625 3385 Email: minimalamba@hotmail.com ALICI: Müşteri MADDE 2 SÖZLEŞMENİN K

WhatsApp Hattımız : 05376253385 E-Mail : Minimalamba@hotmail.com Adres : 50. Yıl Mahallesi 2777 Sokak No:12 Yenişehir / Mersin (Atölye)

bottom of page